Перейти до вмісту

Microtinic® Omega — це мікрокапсульована форма незамінних жирних кислот, захищена від рубця, для високопродуктивних молочних корів і жуйних тварин

omega
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Додавання захищеного жиру дозволяє підвищити вихід молока та жиру, кращим станом здоров’я та покращенням осіменіння. Високий вміст омега-3 жирних кислот покращує імунний статус і фертильність у всіх видів тварин.

Дозування:
50-250 г голови/добу

Використання жирів у годівлі жуйних широко прийнято. Додавання жиру пов’язане з покращенням молока, виходом жиру, кращим станом здоров’я та покращенням фертильності. Незважаючи на низку причин, через які виникають проблеми з фертильністю (наприклад, низький рівень вагітності або кісти яєчників), зазвичай пропонується дієта з більшим вмістом енергії. Для цього найпростіше збільшити вміст жиру.

Ліпіди - це складний комплекс органічних сполук. Ті, що пов’язані з основним і лікувальним харчуванням, — це жирні кислоти, які природно містяться в сировині або додаються до раціону як кормові добавки. Вони також можуть бути частиною жирової тканини у формі тригліцеридів (складних ефірів жирних кислот і гліцерину) або у вільній формі як NEFA циркулює в кров. Жирні кислоти відрізняються за багатьма параметрами: кількістю вуглецю, подвійними зв'язками (ненасичені жирні кислоти) і здатність організму синтезувати молекулу чи ні (незамінна або незамінна жирна кислота відповідно). Завдяки цим характеристикам кожна жирна кислота може бути корисною або небезпечною для тварини. Тому довільне збільшення вмісту жиру в раціоні може призвести до небажаних побічних ефектів.

У періоди негативного енергетичного балансу (NEBAL) корова мобілізує жир тіла як джерело енергії. Генетична селекція, що направлена на високу продуктивність молока та жиру вплинула на те, що ці тварини мають підвищену тенденцію до збільшення свого BCS під час тільності та значно втрачають масу тіла після отелення. Надмірна втрата ваги негативно
пов'язана з адекватним виробленням гормонів необхідних для наступного запліднення.

Раціони для неосімінених корів на піку лактації необхідно доповнюються вати ліпідами, захищеними від рубця, особливо пальмітиновою (C16:0) і стеариновою (C18:0) кислотами. Це покращує виробництво молока та молочний жир, але це також часто пов’язано з ще більш пригніченою фертильністю. Це пояснюється тим, що гіпоталамус, нездатний розрізнити, чи походять NEFA з їжі чи жирової тканини, інтерпретує високу концентрацію жирних кислот у крові як надмірну мобілізацію жиру в організмі внаслідок жорсткого NEBAL.

Останні дослідження продемонстрували негативну роль підвищеної концентрації, як у фолікулярній рідині, так і в плазмі, таких жирних кислот, як C14:0, C14:1, C16:0, C16:1, C17:1, C18:3 n-6 (γ-ліноленова кислота), C18:2 n-6 (лінолева кислота) і C20:0. Зокрема, C16:0, C18:0 і C18:1 є токсичними для фолікула (клітин гранульози) і впливають на якість ооцита, а також на дозрівання та ріст бластоцисти. Однак важливо підкреслити, що насичені жирні кислоти можуть покращувати вироблення холестерину в печінці, попередника синтезу естрогенів і прогестерону в яєчниках.

Поліненасичені довголанцюгові жирні кислоти та омега-3 ефективно впливатимуть на метаболізм молочних корів, з позитивним впливом на фертильність.

[contact-form-7 id="340" title="Замовлення"]